PLAN TERAPII NEUROPSYCHOLOGICZNEJ
Gdy Klient zdecyduje się podjąć neurorehabilitację, ustalany jest plan terapii neuropsychologicznej.
Na plan terapii neuropsychologicznej składają się złożone oddziaływania, które mają na celu przywrócenie w najwyższym możliwym stopniu utraconych funkcji mózgu.
Program neurorehabilitacji przygotowywany jest indywidualnie w zależności od stanu osoby i rodzaju oraz głębokości dysfunkcji.
Plan terapii neuropsychologicznej
W sposób ramowy program terapii stosowany w Poradni neuropsychologicznej ujęty jest w następujący sposób:
1. Usprawnienie pamięci oraz uwagi (są to funkcje kluczowe w odzyskiwaniu sprawności i stanowią podstawę uczenia się w innych obszarach).
2. Odzyskiwanie utraconych funkcji mózgowych, które jako deficytowe ujawniły się w procesie diagnostycznym.
3. Praca nad kompensowaniem trwałych deficytów.
4. Udzielanie psychologicznego i emocjonalnego wsparcia pacjentowi oraz jego bliskim w procesie adaptacji do zmian, jakie wywołała choroba bądź uraz mózgu.
5. Próby kompleksowego poszerzenia oddziaływań np. o terapię poznawczo-behawioralną, terapię indywidualną, terapię przez sztukę, udział w grupach wsparcia, podejmowanie aktywności ruchowej, zalecenia dietetyczne i farmakologiczne.
6. Wypracowanie strategii radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
Program terapii neuropsychologicznej – monitorowanie postępów
Osoba podejmująca terapię neuropsychologiczną otrzymuje zestaw ćwiczeń, które między sesjami wykonuje samodzielnie lub z pomocą bliskiej osoby.
Proces terapii neuropsychologicznej jest ściśle monitorowany, ponieważ na zakończenie rehabilitacji przygotowywane jest czytelne zestawienie wyników obrazujących postępy terapeutyczne.
Umów terapię neuropsychologiczną w formie wizyty online.
Wyślij zgłoszenie, aby umówić terapię neuropsychologiczną (neurorehabilitację).
W temacie zgłoszenia wpisz: TERAPIA. W treści napisz, czy umawiasz terapię dla siebie czy osoby bliskiej (dziecko, partner, rodzic).