Wsparcie w kryzysie i poradnictwo

WSPARCIE W KRYZYSIE I PORADNICTWO

W Poradni Neuropsychologicznej udzielane jest wsparcie w kryzysie i poradnictwo osobom, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej.

Wsparcie w kryzysie i poradnictwo jest pomocą dla osób cierpiących z powodu swojej choroby lub choroby bliskiej im osoby (dziecko, partner, rodzic). Jego podstawą jest wykonanie kompleksowego badania neuropsychologicznego, które precyzyjnie wskaże aspekty wymagające najpilniejszej pomocy.

Jeśli doświadczyłeś choroby pogarszającej funkcje mózgu lub jesteś bliskim takiej osoby i odczuwasz ogromną frustrację, trudność, zagubienie czy lęk, najprawdopodobniej potrzebne jest ci wsparcie w kryzysie i poradnictwo.

W każdym przypadku pogorszenia stanu zdrowia, zarówno twojego, jak i twoich bliskich, pojawiają się osobiste, emocjonalne reakcje na samą chorobę, bądź uraz, jak i na ich wpływ na niezdolność do pracy, czy utratę samodzielności.

Osoby w pourazowym kryzysie często pytają: Dlaczego mi się to przydarzyło? Czy odzyskam zdrowie? Dlaczego zdarzyło się to mojej bliskiej osobie? Czy życie z uszkodzeniem mózgu jest coś warte?

Zarówno osoba chora, jak i jej bliscy często nie wiedzą, jak sobie poradzić z negatywnymi emocjami oraz gdzie szukać pomocy. Kryzysowe wsparcie i poradnictwo jest tutaj pomocą, ponieważ stanowi szansę na znalezienie rozwiązania w trudnej sytuacji. 

Wsparcie w kryzysie i poradnictwo – obszary pomocy

Kryzysowe wsparcie i poradnictwo pomaga zmniejszyć cierpienie, lęk, poczucie zagubienia czy frustrację z zaistniałej sytuacji. 

Istnieje wiele obszarów pomocy, z których można skorzystać.

Wsparcie w kryzysie:

 • dostarcza praktycznych wskazówek, jak radzić sobie ze specyficznymi problemami

 • pomaga obserwować te aspekty zachowania, które są problematyczne, a które nie są w pełni świadome

 • wyjaśnia zachowanie twoje i bliskich

 • angażuje w poznawanie nowych aspektów życia

 • uczy, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami – twoimi i bliskich

 • pokazuje kierunki rozwoju psychologicznego, społecznego, emocjonalnego w nowej sytuacji

 • uczy, jak na nowo odnaleźć się w w codziennym życiu

 • zwiększa poziom adaptacji do nowej sytuacji

 • dostarcza informacji zwrotnej na temat realnej sytuacji i potencjału osoby

 • szuka rozwiązań, jak poradzić sobie w zaistniałej sytuacji i co jest realnie możliwe do osiągnięcia (jaki rodzaj pracy osoba może wykonywać i jak ją znaleźć; jakiego otoczenia społecznego potrzebuje osoba, aby wspierało ją w dochodzeniu do zdrowia)

Jeśli odczuwasz zagubienie, martwisz się sytuacją bliskiej osoby, przeżywasz stratę, zasięgnij pomocy, jaką jest wsparcie w kryzysie i poradnictwo.

Uzyskasz emocjonalne wsparcie od terapeuty i wspólnie z nim przejdziesz przez ten trudny okres w życiu.

Umów wsparcie w kryzysie w formie wizyty online.

Wyślij zgłoszenie, aby umówić wsparcie w kryzysie. 

W temacie zgłoszenia wpisz: WSPARCIE. W treści napisz, czy umawiasz wsparcie dla siebie czy osoby bliskiej (dziecko, partner, rodzic).

  Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi.